spiritual growth quotes on Time

ଗୀତା ଉପଦେଶ – ଯାହା ଘଟୁଛି ତାହା ଭଲ…

Present
Reading Time: < 1 minute

➡️ଯାହା ଘଟୁଛି ତାହା ଭଲ , ଯାହା ଘଟିବ ତାହା ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ | ଅତୀତକୁ ଅନୁତାପ କର ନାହିଁ | ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ |ଏବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଲିଛି | ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |

➡️ତୁମେ କ’ଣ ହରାଇଛ ଯାହା ପାଇଁ ତୁମେ କାନ୍ଦୁଛ? ତୁମେ କଣ ଆଣିଥିଲ, ଯାହା ତୁମେ ହରାଇଲ? ତୁମେ କ’ଣ ଉତ୍ପାଦନ କଲ, ଯାହା ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲା? କିମ୍ବା ଆପଣ ଏଠାରୁ ନେଇଥିବା କିଛି ଆଣି ନାହାଁନ୍ତି | ଯାହା ଦିଆଗଲା ତାହା କେବଳ ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଛି | ତୁମେ ଯାହା ବି ନେଇଛ, ମୁଁ ଏଥିରୁ (ଭଗବାନ) ନେଇଛି | ତୁମେ ଯାହା ଦେଲ, ତାହା ତୁମକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |

➡️ଖାଲି ହାତରେ ଆସି ଥିଲ ଏବଂ ଖାଲି ହାତରେ ଯାଅ | ଆଜି ତୁମର, ଆସନ୍ତାକାଲି ଏବଂ କାଲିର ଦିନ ଅନ୍ୟ କାହାର ହେବ | ଏହା ତୁମର ବୋଲି ଭାବି ମଗ୍ନ ରହିଛ |ଏହି ଖୁସି ତୁମର ଦୁଃଖର କାରଣ | ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |

➡️ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଛି ପ୍ରକୃତିର ନିୟମ | ତୁମେ ଯାହାକୁ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି ଭାବୁଛ, ତାହା ହିଁ ଜୀବନ ଅଟେ | ଗୋଟିଏ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ତୁମେ କୋଟିର ମାଲିକ ହୁଅ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ତୁମେ ଦରିଦ୍ର ହୋଇଯାଅ | ତୁମର ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ମନରୁ ମୋର, ଛୋଟ ଏବଂ ବଡକୁ ଲିଭାନ୍ତୁ, ଏବଂ ତାପରେ ସମସ୍ତ ତୁମର ଅଟେ | ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |

➡️ଏହି ଶରୀରଟି ତୁମର ନୁହେଁ କି ତୁମେ ଶରୀରର ନୁହଁ | ଏହି ଅଗ୍ନି, ଜଳ ଏବଂ ବାୟୁ ପୃଥିବୀରେ ନିର୍ମିତ ଏବଂ ଏହା ଏଥିରେ ମିଳିବ | କିନ୍ତୁ ଆତ୍ମା ​​ସ୍ଥିର – ହେଲେ ତୁମେ କଣ? ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |

🌹ଶୁଭ ସକାଳ🌹
🌹🌸🙏ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ🙏🌸🌹

 

🌻☘️🌹ଜୀବନ ଦର୍ଶନ 🌹☘️🌻ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ…

Recommended For You

About the Author: Utkal Odisha

Utkal Odisha brings the best of analysis, articles, data, information, insights, news, opinions, stories and views in English and in Odia language.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x