ଆଜିର ପ୍ରଶାନ୍ତି ଅନୁଚିନ୍ତା: ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧ ରାଷ୍ଟ୍ର ଗଠନ

Building a strong nation
Reading Time: < 1 minute

ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧ ରାଷ୍ଟ୍ର ଗଠନ ପାଇଁ ଆମେ କ’ଣ କରିବା ? ଭଗବାନ୍ ଆଜି ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଆମକୁ ମନେ ପକାଇଛନ୍ତି ।

ଶରୀରକୁ ସଂସ୍କାର କର, ମନକୁ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ କର ଏବଂ ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କର; ତେବେ ଦେଶ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧ ହେବ । କାନ୍ଦ ନାହିଁ ଯଦି ଏହା ଅମୃତ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ କାଦୁଅ ହାଣ୍ଡି; ଏହା ବିଷ ଥିବା ଏକ ସୁନା ହାଣ୍ଡି ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ ଭଲ ।

ଜମି ଧନୀ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଜୀବନର ଅର୍ଥ ହେଉଛି, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ । ଜୀବନ ମାର୍ଗ ଯଦି ଶୁଦ୍ଧ, ପ୍ରେମରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ, ମାନବିକତାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ,ପାପକୁ ଡର ଏବଂ ଗୁରୁଜନଙ୍କ ପ୍ରତି ଭକ୍ତି ରହିଲେ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ଯଦି ଗରିବ ତେବେ କୌଣସି ଫରକ ପଡିବ ନାହିଁ । ଏହି ଜୀବନଶୈଳୀକୁ ପୁନଃସ୍ଥାପନ କରିବା ସହଜ, ଯଦି ବେଦ ପୁଣି ଥରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରାଯାଏ ଏବଂ ଅନୁସରଣ କରାଯାଏ ।

ବେଦମାତା (ବେଦଙ୍କ ମାତା) ତୁମ ଭିତରେ ପ୍ରେମ ଏବଂ ଦୟା ବଢାଇବେ । ବିଶ୍ୱାସ କର; ଏହାକୁ ଏକ ଗ୍ଲାସ ଖଣ୍ଡ ଭାବରେ ଖାରଜ କରି ହୀରାକୁ ପରିତ୍ୟାଗ କର ନାହିଁ । ବେଦରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଧର୍ମ ହେଉଛି ଦୁଃଖରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅସ୍ତ୍ର ।

ଯେପରି ଉତ୍ତମ ଖାଦ୍ୟ ଶରୀରକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରେ,ପ୍ରାର୍ଥନା ମନକୁ ଶୁଦ୍ଧ ଏବଂ ଆତ୍ମାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରେ ।

☘️🌸🙏ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ🙏🌸☘️

 

ଆଜିର ଅନୁଚିନ୍ତା

Recommended For You

About the Author: Utkal Odisha

Utkal Odisha brings the best of articles, news, and views in English and Odia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Human Verification: In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.