positive behavior quotes for students by Celebrities

🌹☘️” ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ବାଣୀ “☘️🌹ସୁଖ ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନୁହେଁ…

Happiness
Reading Time: < 1 minute

➡️”ସୁଖ ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନୁହେଁ … ଏହା ଏକ ଭଲ ଜୀବନଯାପନର ଉପ-ଉତ୍ପାଦ | – ଓସ୍କାର ୱାଇଲ୍ଡ |”

➡️”ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେତେ ସମ୍ମାନ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ, ସେତିକି ହିଁ ସମ୍ମାନ ପାଇବା ଉଚିତ୍, ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ତାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ପଡ଼ିବାର ଭୟ ଅଛି! – ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲ |”

➡️”ଯେତେବେଳେ ଯେଉଁ କାମରେ ଅସୁବିଧା ଥାଏ ସେତେବେଳେ କାମ କରିବା ମଜା ଲାଗେ! ଅସୁବିଧାରେ କାମ କରିବା ସାହସର କାମ! ଏହା ପୁରୁଷମାନଙ୍କର କାମ | ଭୟଭୀତ ଅସୁବିଧାକୁ ଭୟାଳୁ ଭୟ କରେ! କିନ୍ତୁ ଆମେ ଭୟଭୀତ ନୁହଁ, ଅସୁବିଧାକୁ ଭୟ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ! – ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲବଭାଇ ପଟେଲ |”

➡️”ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ! ଯଦି ଆମେ ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରୁନାହୁଁ ତେବେ ଆମେ ଭଗବାନଙ୍କ ପାଖରେ ଦୋଷୀ! – ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲବ ଭାଇ ପଟେଲ |”

➡️”ଯେଉଁଠାରେ ମନ ଭୟର ବାହାରେ ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ମୁଣ୍ଡ ଉଚ୍ଚ, କେଉଁଠାରେ ଜ୍ଞାନ ମୁକ୍ତ ଏବଂ କେଉଁଠାରେ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ଘରୋଇ କାନ୍ଥ ଦ୍ୱାରା ଜଗତ ଛୋଟ ଖଣ୍ଡରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇନଥାଏ, ଯେଉଁଠାରେ ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକ ସତ୍ୟର ଗଭୀରତାରୁ ବାହାରିଥାଏ, ଯେଉଁଠାରେ ତ୍ରୁଟିର କ୍ଳାନ୍ତ ବାହୁ ଖୋଜୁଥାଏ | , ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ କାରଣ ଅଛି, ଯାହା ନିଛାଟିଆ ବାଲୁକା ମୃତ ଅଭ୍ୟାସର ମରୁଭୂମିରେ ନିଜର ରାସ୍ତା ହରାଇ ନାହିଁ, ଯେଉଁଠାରେ ମନ ସର୍ବଦା ବିସ୍ତାରିତ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ସକ୍ରିୟତା ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରେ ଏବଂ ସ୍ୱାଧୀନତାର ସ୍ୱର୍ଗରେ ପହଞ୍ଚେ | ହେ ବାପା! ମୋ ଦେଶକୁ ଜାଗ୍ରତ କର – ରବୀନ୍ଦ୍ରନାଥ ଟାଗୋର |”

🌹ଶୁଭ ସକାଳ🌹
🌹🌸🙏ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ🙏🌸🌹

 

🌹☘️🙏🏻” ଆଜିର ଅନୁଚିନ୍ତା “🙏🏻☘️🌹ସମ୍ମାନ

Recommended For You

About the Author: Utkal Odisha

Utkal Odisha brings the best of analysis, articles, data, information, insights, news, opinions, stories and views in English and in Odia language.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x