🌹☘️🙏🏻” ଗୀତା ଉପଦେଶ “🙏🏻☘️🌹ରାଜସ୍!

Thought of day UO
Reading Time: < 1 minute

➡️”କିନ୍ତୁ ଏହି କର୍ମ ଯାହା ଅତି ପରିଶ୍ରମ ସହିତ କରାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କିମ୍ବା ଅହଂକାରୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥାଏ, ସେହି କର୍ମକୁ ରାଜସ୍ କୁହାଯାଏ ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ।”

➡️”ଅଜ୍ଞାନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କର୍ମ, ଏହାର ପରିଣାମ, କ୍ଷତି, ହିଂସା ଏବଂ ଶକ୍ତି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନକରି ତମାସ୍ କୁହାଯାଏ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ।”

➡️”ଯେଉଁ କର୍ତ୍ତା ଅସହଯୋଗୀ, ଅହଂକାରର ଶବ୍ଦ କୁହନ୍ତି ନାହିଁ, ଧୌର୍ଯ୍ୟ, ଉତ୍ସାହ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ବିଫଳ ହେବାରେ ଆନନ୍ଦରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ – ଶୋକାଡି ବ୍ୟାଧିରୁ ବଞ୍ଚିତ – ତାଙ୍କୁ ସତ୍ୟଭିକ୍ କୁହାଯାଏ ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ।”

➡️”କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଯିଏ ସଂଲଗ୍ନ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟର ଫଳ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଲୋଭୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବାକୁ ସ୍ୱଭାବ କରନ୍ତି, ସେ ଅଶୁଦ୍ଧ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଶୋକରେ ଲିପ୍ତ ରହିଲେ ତାଙ୍କୁ ରାଜସ୍ କୁହାଯାଏ ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ।”

➡️”ବିଷୟ ଏବଂ ଇନ୍ଦ୍ରିୟଗୁଡିକର ସମକକ୍ଷତାରୁ ଆସିଥିବା ସୁଖ, ପ୍ରଥମେ – ଯେତେବେଳେ ଏହା ଅତୀତରେ ଅମୃତ ପରି ଦେଖାଯାଏ, ବଳ ଏବଂ ବୀଜ, ବୁଦ୍ଧି, ଧନ, ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ, ରୂପରେ | ବିଷ ଏବଂ ବିଷୟ ଏବଂ ଇନ୍ଦ୍ରିୟଗୁଡିକର ମିଶ୍ରଣ ଦ୍ୱାରା ସୁଖକୁ ‘ଫଳାଫଳରେ ବିଷ ସହିତ ସମାନ’ କୁହାଯାଏ), ତେଣୁ ସୁଖକୁ ରାଜସ୍ ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ।”

🌹ଶୁଭ ସକାଳ🌹
🌹🌸🙏ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ🙏🌸🌹

 

🌹☘️🙏🏻” ଆଜିର ଅନୁଚିନ୍ତା “🙏🏻☘️🌹ସ୍ୱପ୍ନ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ

Recommended For You

About the Author: Utkal Odisha

Utkal Odisha brings the best of articles, news, and views in English and Odia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Human Verification: In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.