🌹☘️🙏🏻” ଗୀତା ଉପଦେଶ “🙏🏻☘️🌹ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବାସସ୍ଥାନ…

geeta updesh
Reading Time: < 1 minute

➡️”ଜ୍ଞାନ ଯୋଗୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବାସସ୍ଥାନ, କର୍ମାୟୋଗୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଭାବରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଅନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ଜନ୍ନା ଯୋଗ ଏବଂ କର୍ମାୟୋଗକୁ ଏକ ଫଳପ୍ରଦ ସଙ୍ଗରେ ଦେଖନ୍ତି, ସେ ସମାନ ବାସ୍ତବତା ଦେଖନ୍ତି ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |”

➡️”ଭଗବାନ ମନୁଷ୍ୟର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ଫଳାଫଳର ମିଶ୍ରଣ ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତି ନିଜେ ସମାନ ରହିଆସିଛି ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |”

➡️”ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମନ ଅର୍ଥରେ ଅବସ୍ଥିତ, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ ପରାସ୍ତ କରାଯାଇଛି, କାରଣ ଏହି ଜୀବନ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ, ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ଭଗବାନ ନିରୀହ ଏବଂ ଏପରିକି ଏହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦଗାନ୍ ଭଗବାନ ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କଠାରେ ଅବସ୍ଥିତ |”

➡️”ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରିୟଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ଅପ୍ରୀତିକର ଗ୍ରହଣ କରି ଅତ୍ୟଧିକ ହତାଶ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ, ସେ ନିରନ୍ତର ଅସ୍ଥିରତା, ସନ୍ଦେହ, ବ୍ରାହ୍ମଣ ପୁର ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦନଗନ୍ ପରବ୍ରହ୍ମ ଭଗବାନ, ଏକତା ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |”

➡️”ଶରୀର ନଷ୍ଟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମାନବ ଶରୀରରେ କାମା-ରାଗରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ବେଗକୁ ସହ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ସମାନ ପୁରୁଷ ଯୋଗୀ ଏବଂ ସେ ଖୁସି ~ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ |”

➡️”ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପାପ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି, ଯାହାର ସନ୍ଦେହ ଜ୍ଞାନ ଦ୍ୱାରା ଅବସର ନେଇଛି, ଯେଉଁମାନେ ସମସ୍ତ ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଯାହାର ମନ ହୃଦୟ ଇଶ୍ୱରଙ୍କ ଉପରେ ରହିଛି, ସେମାନେ ବ୍ରହ୍ମବିତା ପୁରୁଷ ବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ~ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ”

🌹ଶୁଭ ସକାଳ🌹
🌹🌸🙏ଜୟ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ🙏🌸🌹

 

🌹☘️🙏🏻” ଗୀତା ଉପଦେଶ “🙏🏻☘️🌹ଜ୍ଞାନ…

Recommended For You

About the Author: Utkal Odisha

Utkal Odisha brings the best of articles, news, and views in English and Odia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Human Verification: In order to verify that you are a human and not a spam bot, please enter the answer into the following box below based on the instructions contained in the graphic.